Супербоул XXXIV

Супербоул XXXIV (или Супербоул 34) е мач за Супербоул между отборите на Сейнт Луис Рамс и Тенеси Титанс в шампионата на Националната футболна лига (НФЛ) за редовния сезон през 1999 г. Овните печелят срещу Титаните с 23:16. Мачът се играе на 30 януари 2000 г. в "Джорджия Доум" в Атланта, Джорджия. Тя е запомнена най-вече с последното разиграване на мача, при което Майк Джоунс от Сейнт Луис се справя с Кевин Дайсън от Тенеси на линията на единия ярд, когато времето изтича, като по този начин спира Тенеси да вкара тъчдаун, който би могъл да изравни мача.

Играта

И двата отбора не играха добре в началото на мача. Сейнт Луис навлезе в "червената зона" (последните 20 ярда) в половината на Тенеси шест пъти през първото полувреме, но отбеляза само четири пъти - три гола и един тъчдаун. Те пропуснаха един опит за гол и трябваше да прекъснат друг поради лошо прекъсване. Тенеси също пропуснаха да вкарат гол в полето през първото полувреме. Това даде на Сейнт Луис преднина от 16:0 на полувремето. През второто полувреме Тенеси отвърна на удара, като направи два тъчдауна - но вкара допълнителната точка само при единия от тях, а след това изравни резултата с фийлдгол. След това Сейнт Луис отбеляза само в едно разиграване, за да поведе отново - 23:16, по-малко от две минути преди края. При оставащ само един таймаут Тенеси се опита да влезе в крайната зона, за да отбележи тъчдаун, който можеше да завърши наравно, ако успееше да отбележи допълнителна точка. Въпреки това, след като използваха таймаута си само шест секунди преди края, при последната игра Кевин Дайсън беше спрян на линията на единия ярд. Времето изтече и Сейнт Луис спечели мача.

Най-полезен играч (MVP)

Куотърбекът на Сейнт Луис Кърт Уорнър беше обявен за най-полезен играч (MVP) на мача.