2006 Чикаго Беърс - Аризона Кардиналс

Мачът Чикаго Беърс - Аризона Кардиналс през 2006 г. е футболен мач между Чикаго Беърс и Аризона Кардиналс през 2006 г. Мачът беше излъчен по телевизията в понеделник вечер. Мачът се проведе на стадиона на Университета на Финикс на 16 октомври 2006 г. Беърс побеждават Кардиналите с 24:23, след като губят с 20 точки. Куотърбекът на "Беърс" Рекс Гросман имаше 4 пъти прехванати от защитата на "Кардиналите" хвърляния. Въпреки този проблем Беърс успяха да се измъкнат и да спечелят през второто полувреме на мача. Мачът стана известен, след като треньорът на Кардиналите Денис Грийн се ядоса много в интервю пред репортерите, и е един от най-добрите обрати в историята на НФЛ.

Играта

Кардиналите започнаха силно, като Мат Лейнарт хвърли 2 тъчдауна. Рекс Гросман не беше толкова добър, тъй като защитата му отне топката 6 пъти. Мечките се върнаха в играта през 3-ата четвърт, като кикърът Роби Гулд отбеляза първите точки на Мечките. Защитата на Беърс вкара два пъти, а Беърс продължиха напред, след като новобранецът Девин Хестър вкара победния тъчдаун при 83-ярдово връщане на пулта. Кардиналите се опитаха да се върнат, но техният кикър Нийл Рекърс пропусна победния удар.

Денис Грийн

"

Мечките са това, за което ги мислехме. Те са това, което мислехме, че са. Играхме с тях в предсезонната подготовка - кой, по дяволите, приема третия мач от предсезонната подготовка, сякаш е глупост? Глупости! Играхме с тях в третия мач - всички играха три четвърти - Мечките са такива, каквито си мислехме, че са! Ето защо излязохме на проклетото игрище. А сега, ако искате да ги коронясате, тогава коронясайте задника им! Но те са тези, за които ги мислехме! И ние ги оставихме да се измъкнат!

"

Играта достигна ново ниво на известност заради интервюто след мача. Спокойният треньор на "Кардиналите" Денис Грийн започна да крещи и да се оплаква с лоши думи в интервюто, а също и да удря микрофона. Година по-късно интервюто става част от реклама на бира.

След играта

След края на мача "Мечките" спечелиха с 13-3 и отидоха на Супербоул XLI. Те губят от Indianapolis Colts с 29-17. По-късно Гросман е освободен и става част от Хюстън Тексанс и Вашингтон Редскинс.

Кардиналите отиват на 5-11 място, Грийн е уволнен, а новият треньор е Кен Уизенхънт, който води Аризона до Супербоул XLIII и губи от Питсбърг Стийлърс с 27:23. След това Лейнарт е освободен 2 години по-късно и се присъединява към Тексас, като все още е в отбора през сезон 2012 г.