Световни серии 2016

Световните серии през 2016 г. са 112-ото издание на Световните серии - шампионатът на Мейджър лийг бейзбол. Играе се между Чикаго Къбс от Националната лига и Кливланд Индианс от Американската лига. Кубс победиха Индианците в седем мача, след като изоставаха в серията с три на един мача, за да спечелят първата си титла от Световните серии от 1908 г. насам.

Индианците взеха първия мач с победа 6:0, в който стартерът на индианците Кори Клубер изигра шест плюс shutout ининга. Cubs изравниха серията, като спечелиха с 5:1. След това серията се премести на игрището "Ригли" за следващите три мача. Индианците поведоха в серията с 3:1, след като спечелиха мачове 4 и 5, съответно с 1:0 и 7:2. Cubs обаче върнаха серията в Кливланд, като спечелиха мач 5 с 3:2. В мач № 5 Аролдис Чапман направи 2 2/3 безрезултатни ининга, за да спаси мача. След това Кубс ще наложат Мач 7 с победа в Мач 6 с 9:3.

Седмият мач се превръща в класика, а интензивността на играта се сравнява с тази от 1960, 1991 и 2001 г. Декстър Фаулър започва мача с хоумрън. Но индианците изравняват резултата в долната част на третия ининг. След това Cubs повеждат с 5:1, но грешка на Дейвид Рос, последвана от wild pitch, позволява на индианците да намалят изоставането си до 5:3. Рос обаче удари хоумрън в началото на шестия ининг и резултатът стана 6:3 за Cubs. В долната част на осмия ининг Брандън Гиър намали преднината до 6:4 с двоен удар. След това Раджай Дейвис изравни резултата на 6:6 с хоумрън с две попадения. След деветте ининга имаше забавяне на дъжда, което продължи 17 минути, преди играта да бъде подновена. В горната част на десетия ининг Cubs успяха да изравнят резултата с RBI хитове на Бен Зобрист и Мигел Монтеро, с което резултатът стана 8-6. В долната част на ининга Карл Едуард-младши отстрани първите двама, но след това пусна Гиър и допусна RBI сингъл от Дейвис, което направи резултата 8-7. След това Майк Монтгомъри отстрани Майкъл Мартинес за последния аут. По този начин Cubs спечелиха сериите и сложиха край на 108-годишната си суша за шампионска титла.

Въпроси и отговори

В: Кои отбори играха в Световните серии през 2016 г.?

О: Световните серии през 2016 г. се играха между Чикаго Къбс от Националната лига и Кливланд Индианс от Американската лига.

В: Колко време беше минало, откакто всеки отбор беше печелил титла от Световните серии?

О: Индианците не бяха печелили титлата от Световните серии от 1948 г., а Кубс имаха най-дългата суша в историята на американския спорт, тъй като не бяха печелили от 1908 г.

Въпрос: Кой спечели първия мач от серията?

О: Индианците спечелиха първия мач с 6:0.

В: Какво беше забележителното в мач 5?

О: В петия мач Аролдис Чапман изигра 2 2/3 безрезултатни ининга, за да спаси мача.

Въпрос: Кой удари хоумрън в началото на мач № 7?

О: Декстър Фаулър започна мач № 7 с хоумрън.

Въпрос: Как Раджай Дейвис изравни резултата в мач № 7 в долната част на 8-ия ининг?

О: Раджей Дейвис изравни резултата в мач №7 при 6:6 с двубоя в долната част на 8-ия ининг.

Въпрос: Кой има заслуга за последния аут, който осигури победата на Cubs в мач № 7?

О: Майк Монтгомъри има заслуга за финалния аут, който осигури победата на Cubs в мач 7.